زندگی من از زمانی که یادمه مثله یه سیگنال مربعی بوده که duty cycle مشخصی نداشته . روزها میگذره و من هیچ عملکردی در جهت خاصی ندارم فقط کارهای روزمره رو انجام میدم (همون رو هم شاید انجام ندم) و کاملا به سیکل صفر برم و ناگهان از یک لحظه نامعلوم به سطح اوج بپرم و شروع به فعالیت کنم و باز روزها کارهای متفاوتی رو انجام بدم شبها دیر بخوابم و روزها گیج مطالبی باشم که از ذهنم میگذره ….

توی تعطیلات آخر ماه رمضان چند روزی تصمیم به سفر گرفتم . چند سالی بود که دوست داشتم یکبار دیگه با دل سیر تبریز رو ببینم (توضیح اینکه در دوران آموزشی سربازی توی تبریز بودم و همیشه دوست داشتم یکبار دیگه برم تبریز) . خلاصه راهی شدم و رفتم تبریز . جای همگی خالی.. تبریز شهر بسیار تمیز با مردمی بسیار مهربان و مهمان دوست هست که نقاط دیدنی زیادی هم داره اصولا حتی فضای خود شهر هم جالب و دیدنی هست . مردمش , رنگارنگی لباسها و پوشش مردم , تمیزی خیابونها و صد البته غذا و خوردنیهاش که بسیار به من مزه میداد این قسمتش…بازم جای شما خالی تمام جاهائی که برام خاطره بود رو رفتم. کافی نتی که بعضی جمعه ها که مرخصی داشتم چند ساعتی اونجا میشستم . دکه تلفنی که تلفن میزدم . بناب کبابی که کباب میخوردم و ائل گلی که نشده بود اون زمان برم رو هم رفتم و دیدم . موزه ها و فروشگاههای سنتی رو هم دیدم و جای شما باز هم خالی روستای توریستی کندوان رو هم دیدم , جای جالبی بود گرچه اینقدر دستکاری شده بود که آدم حسرت میخورد کاش قبلا که هنوز بافتش کاملا بکر بوده هم اونجارو میدیده.

تو فکرم مثل سابق یه گالری عکس برای سایت بسازم و برخی عکسهام رو اونجا بزارم…اما بعد از تبریز بعد از مدتها که دوست داشتم روی RTOS کار کنم فرصتی شد تا یه چند روزی رو بطور ۱۰۰ درصد وقتم رو روی این مورد بزارم و چند نمونه از اونها رو تست کنم شاید حدود ۶ یا ۷ نوع RTOS رو ازمایش کردم از لحاظ سرعت و …. جالب بودن ولی به نظرم زیاد برای کارهای سریع مناسب نبودن مثلا سرعت سویچ بین تسکها به زحمت به حدود چند کیلوهرتز میرسید. اما به هر حال خیلی میتونست جالب و کاربردی باشه قصدم این بود که برخی از طرح های گذشته رو تکمیل و تصحیح و با نیاز امروز بازار و جامعه هماهنگ کنم مثلا طرح دستگاه کالر آی دی یا دستگاه جی اس ام مودم رو … و در نهایت بعد از حدود سه یا چهار روز به این نتیجه رسیدم که RTOS برای کالر ای دی مناسب نیست(به همون دلیل سرعت مطمئنه کم سویچ بیت تسکها) و باید راه دیگه ای رو برای رسیدن به سیستم مورد نظرم پیش بگیرم…در نهایت بعد از حدود دو هفته نمونه اولیه کالر ای دی جدید آماده شد و همینطور نمونه جدید جی اس ام مودم …